Yasal Uyarı - Telif Hakkı Bildir

www.sefbeyz.com sitesi bundan sonra SB olarak ifade edilecektir.
SB 'yi ziyaret eden herkes aşağıda yazılı maddeleri kabul etmiş sayılır.

Madde 1)
SB adresinde yer alan bütün yazılar sadece kullanıcıyı bilgilendirme amaçlı olup yazı içerisinde bazen 'alıntılar' yer alabilmektedir. Bu alıntıların kullanılmasının yasak olup olmadığının tek tek araştırılıp bulunması mümkün olmadığı için bu sayfa oluşturularak telif hakkı içeren yazıların SB 'den kaldırılması amaçlanmaktadır.

Madde 2)
SB 'de yer alan yazılar içerisinde kullanılan materyaller tamamıyla konuyu daha anlaşılır kılmayı amaçlamakla beraber gerekli görüldüğü takdirde kaynek belirtilmektedir. Telif hakkının ihlal edildiğini düşündüğünüz yazılarımız için 5846 sayılı kanunun 25. maddesinin ek 4. maddesine göre üç gün önceden bu durumu bize bildirmeniz gerekmektedir. SB adresinde yer alan herhangi bir yazı içerisinde telif hakkı ihlali söz konusu ise bu durumu iletişim sayfamızda yer alan iletişim bilgilerimizi kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Madde 3)
SB adresinde yer alan kitap, film, müzik, makale vb. telif hakkı içeren yazılar site yönetimine iletişim sayfası aracılığıyla bildirildikten sonra yönetim tarafından kontrolü sağlanıp, telif hakkının ihlal edilmiş olması söz konusuysa en geç 1 (bir) hafta içerisinde siteden kaldırılır. Kontrol esnasında telif hakkına rastlanmaz ise gelen maile cevap verme zorunluluğumuz yoktur.

Madde 4)
SB adresinde yer alan yazıların sorumluluğu yazının sahibine aittir ancak yorumlarla ilgili sorumluluk site yönetimine ait olmayıp, yazılan yorumların sorumluluğu yorumun sahibine aittir.

Madde 5)
Yorumların kaldırılması talepleri için aynı şekilde mail yoluyla bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir. Gelen mail yoluyla bildirilen yorumların yönetim tarafından kontrolü sağlanıp, herhangi bir usulsüzlük fark edildiği takdirde bahsi geçen yorum en geç 1 (bir) hafta içerisinde siteden kaldırılır.

Bu konuyla ilintili olarak Gizlilik Politikası sayfamızı da inceleyebilirsiniz.
Back To Top