Sef ile Beyz

Bazan denişiğiz, bazen stabiliz, vesselam.

14 Aralık 2015 Pazartesi

İdefix 13.Sanal Kitap Fuarı

Uykum gelmeye başladığında kafamı dağıtmak için bu tür araştırmalar içerisine giriyorum. Bu sabahın şanslı mekanı (sanal mekan mekandan münezzeh mi oluyor? Sanal mekan mekana dahil ise biz mi mekandan münezzeh oluyoruz? Hangi mekan aslolan mekan?) İdefix oldu.

Hemen dipnotumuzu düşüyoruz, bu yazı kesinlikle reklam amaçlı değildir, dileyen inceler, dilemeyen incelemez, belki birileri faydalanır düşüncesiyle  bunu yazıyorum.

İdefix ucuz kitap kampanyaları


İdefix bu yıl 13.defa sanal fuar düzenliyor, araya kitapyurdu 'nun da işi kızıştırmak amacıyla fuar başlattığını da ekleyelim. Biz tüketiciler için oldukça güzel hamleler bunlar, her iki tarafı da bu malum mücadelede ahenkli hamlelere davet ediyorum.

Bu fuar ne işimize yarar?
Bu fuar herkesin işine yarar, Ayşe Kulin okumayı becerebildiği gibi üstüne haz alabilenlerden kişisel gelişim bataklığında fi çi fi çi çırpınanlara, Aylak aylak elinde kitap ile dolananlardan bir mısra daha okusa devrime kucak açacağını umut edenlere kadar herkese yarar gibi görünüyor. Eğer para tedavülden kalkmaz ise sene boyunca bulabileceğiniz maksimum indirimi bu fuarda bulabilirsiniz. Fuarın bitiş tarihi 31 Aralık olduğundan 2016 'ya kitapsız girmemek adına inceleyin derim. Burayı inceledikten sonra kitapyurdu 'nu da inceleyin tabi, sonra gandırıldık naraları atmayın.

Birkaç örnek ile indirimin boyutunu göstereyim ama fazla uzatmayayım ki diğer yayınevlerine ve yazarlara ayıp olmasın. Mesela liste fiyatı 49 lira olup benim zar zor 40 liraya edindiğim Sartre üstadın Varlık ve Hiçlik 'ini 27 liraya alabilirsiniz. Cemal Süreya, Turgut Uyar, Nilgün Marmara 'nın ve daha nice güzel insanların kitaplarını %35 indirim ile alabilirsiniz. Tabi alacağınız kitabın o güzel insanlara katkısı yok, %18 vergiyi mezarlarına papatya diye dökmüyorlar.

Bak yine sinirlenmeye başladım, size bir güzel haber daha vereyim bari siz sevinin. 50 lira ve üzeri siparişlerde de kargo ücreti yok, yani kargo ücreti var ama kargo firmasına ücreti kitap firması ödüyor, siz ödemiyorsunuz. (Liseli yıllarda ben bu mevzuyu zar zor çözebilmiştim, dakikalarda düşünmüştüm nasıl bedava oluyor diye, sonra pansiyona sipariş getirenlerin x 'leri ile bu durumun y 'lerini yanyana getirip eşitlik ilkesi ile bağdaştırıp çözmüştüm, bu çözüm şeklini bulduğumu da az evvel fark ettim)

Kitabın satılmasına şiddetle karşıyız, yazar haricinde her insan evladı bu olaydan para kazanıyor ama siz yine de başkaldırmayı hiç düşünmeyin, alın, satın, kapitalizme can verin.
Back To Top