Sef ile Beyz

Bazan denişiğiz, bazen stabiliz, vesselam.

19 Aralık 2015 Cumartesi

Astral Seyahat - Meditasyon Yöntemi

Meditasyon yapmakta olduğunuzda bir anda astral seyahat yapıyor olduğunuzu fark etmeniz sizi şaşırtabilir ancak bu hiçte şaşırtıcı bir şey değildir. Meditasyon yaparken bedeni terk edip astral seyahate başlamanız astral seyahat yöntemleri içerisinde en kolay olan yöntemlerden birisidir. Bunun nedeni ise diğer yöntemlere nazaran bu yöntemin rahat ve yapılması daha olağan olmasıdır. Meditasyon yaparken astral seyahate başlayan kişiler bu durumu sayısızca örnek ile anlatmıştır. Astral seyahat için çeşitli yöntemler olmakla beraber çoğu yöntem için bir birikim ve yol haritası vardır ancak meditasyon yöntemi diğer yöntemlere kıyasla daha basittir ve diğer yöntemler kadar birikim ve uğraş istemez.
Bu yöntemi uygulamanız için öncelikli olarak astral seyahat hakkında bilgi birikimine sahip olmanız gerekiyor. Bu bilgi birikimine sahipseniz tek yapmanız gereken sizi kasmayacak, rahatlamanız için uygun bir yapıya sahip olan sandalyeye oturmak, oturduktan sonra göz kapaklarınızı indirmek, gevşeyebildiğiniz kadar gevşemeyi sağlamak ve olumlu şeyler düşünmektir. Bu düşüncelere başladıktan sonra gevşemeyi maksimum düzeye çıkarın, aşamalı bir şekilde de kaslarınızı gevşetmeye çalışın. Kasların gevşemesi için bunu sırasıyla yapmanızı öneririz. Mesela ilk önce sağ ayak kaslarınızı gevşetmeye çalışın. Bunu başardıktan sonra sol ayak kaslarınızı gevşetin. Daha sonra dizlerinizin gevşediğini hissedin. Kolları, başı, gözü, karın kaslarını şeklinde sırasıyla vücudunuzun ayrı bölgelerini gevşetmeye çalışın. En sonunda bütün vücudunuzun çok hafiflediğini hissedince bütün bir vücudun gevşemesini devam ettirin. Bunları yaparken nefes kontrolü yapabilmeniz sizin için ekstra bir avantaj olacaktır.

Astral seyahat ile müzik dinlemek ve meditasyon


Bundan sonraki adımınız ise zihninizi olabildiğince boşaltmak olacaktır. Zihni boşaltma sırasında sakinleşmeye ve bilincinizi tümüyle boş bir karanlık haline getirmeye özen gösterin. Bu aşamayı gerçekleştirirken daha önce yaşamadığınız garip duygular içerisine girebilirsiniz, bu durumdan ürkmeyin, daha fazlasını isteyerek devam edin. Örnek olarak rüzgarın size verdiği rahatlama hissini, boşluğun getirdiği vızıltıları, anlam vermekte güçlük çektiğiniz şekilleri bilincinizin derinliklerinde hissedebilirsiniz. Bu durumun sizi rahatlama duygusundan alıkoymasına izin vermeyerek, düşünceden uzaklaşmaya gayret gösterin.
Hem fiziki olarak hem de bilinç olarak tamamıyla gevşediğinizi hissettikten sonra bu durumun bir boşluk duygusu oluşturduğundan emin olursanız hareket etmemeye çalışarak kısa süreli bekleme sürecine başlayın ve bu aşamada da düşünceden kesinlikle uzak durun. Bu aşamayı geçtikten sonra vücudunuzda titreşimler hissetmeniz, bilincinizin gittikçe ufku belirli olmayan bir genişlemeye ev sahipliği yaptığını hissetmeniz, ufak çaplı ürpertiler hissedebilirsiniz, bu durumlardan da korkmayın. Aksine bu durumlar astral bedeninizin vücudu terk etmek için hazırlık aşaması içerisinde olduğunun göstergelerinden yalnızca birkaçıdır.
Bu aşamaları başarılı bir şekilde geçtikten sonra fizik bedeninizden ayrıldığınızı düşünün, odanın içerisinde dolaştığınızı düşündükten sonra bilincinizi tamamıyla serbest bırakın. Bunu başardıktan sonra ise bulunmak istediğiniz mekanı düşünün. Bu düşünce sırasında bilincinize engel koymamaya çalışın, herhangi bir imge getirmeniz doğru bir adım olmaz, sadece astral bedeninize bulunmak istediğiniz yeri dikte edin ve sonrasında onu tamamıyla serbest bırakarak onun sizi götürmesini bekleyin.
İlkokulda unutamadığınız bir öğretmeninizi (yaşıyorsa) ziyaret etmeyi veya görmek istediğiniz birini, bir kayak merkezini veya gitmek istediğiniz bir mekana gitmeyi isteyebilirsiniz. Bunu denemekten korkanlar astral bedenini tümüyle serbest bırakıp mekan seçimini de ona bırakabilir. Bundan sonra ise bulunduğunu yeri incelmeye başlayın, renkleri, kokuları, kişileri veya yaşananları bütünüyle algılamaya çalışın. Gezinti bittikten sonra fizik bedene dönüş için acele etmeyin. Fizik bedeninize dönmeden birkaç dakika öncesinde yaşadıklarınızı tekrardan düşünün ve fizik bedeninize döndükten sonra on saniye kadar gözünüzü açmayın. Gözünüzü açtıktan sonra ise yaşadıklarınızı tekrardan düşünün ve bunun bir astral seyahat mi yoksa zihin seyahati mi olduğunu kesinliğe kavuşturun. Eğer astral bedeniniz vücudunuzu terk edemediyse zihniniz size aldatıcı bir oyun oynayarak sadece zihinde canlandırmış olabilir. Orada yaşadıklarınızı gerçekten hissettiniz mi yoksa sadece düşüncede mi kaldı bunu kesinleştirin.

Eğer bedeni terk edemediyseniz bu yöntemi daha sonra tekrardan deneyin. Birkaç denemeden sonra başarılı olmazsanız diğer astral seyahat yöntemlerini deneyin, her yöntem her kişide olacak diye bir durum söz konusu değildir. Astral seyahat yapacaklar için meditasyon bir sıçrama tahtası olarak kullanılabilecek bir yöntemdir. Bundan öncesinde meditasyon yapıyor ve bunu ilk defa astral seyahat için deniyorsanız, meditasyona devam edin, astral seyahati gerçekleştirememek sizi meditasyon yapmaktan alıkoymasın. Ayrıca mp3 (müzik) dinleyerek bunu gerçekleştirmek mümkündür ancak bunu alışkanlık haline getirmenizi tavsiye etmiyoruz. Zira bazıları müzik olmadan bunu gerçekleştiremeyeceğine inanmış bir vaziyette bundan kurtulamadığını söylüyor.


Bu yazı astral meditasyon mp3, astral seyahat meditasyon müziği, meditasyon ve astral seyahat ile ilgili bize sorulan soruları cevaplamak adına yazılmıştır.
Back To Top